O Androidzie ogólnie.

Początkowo chciałem opisać moje ostatnie boje z manipulacją wersjami systemu Hero jednak w końcu zdecydowałem że tym razem opiszę nieco moich przemyśleń odnośnie platformy od Google w ogólnym kontekście.

Tak jak pisałem w poprzednim poście Froyo na dobre zagościł w moim Hero i chyba długo nie wrócę do standardowego 2.1, faktem faktem łatwo przyzwyczaja się do czegoś lepszego a czymś takim jest właśnie legendarny już Android 2.2. Czemu legendarny? ano dlatego że stał się niemal religią dla nabywców drogich jednak zabawek z systemem od Google na pokładzie. Nie wiedzieć czemu bardzo liberalna i dająca ogromną swobodę dla producentów telefonów polityka powoduje niezły bałagan w procesie aktualizacji co owocuje niemałą frustracją aktualnych i przyszłych posiadaczy tych jakże popularnych teraz gażety. Nie jest żadną tajemnicą że takiej firmie jak HTC czy Samsung nie zależy zbytnio na sprawnych aktualizacjach jak tylko nowy kawałek kodu wyjdzie spod skrzydeł Google bo przecież nie to nakręca sprzedaży nowych aparatów, nie jest również tajemnicą że te nieszczęsne aktualizacje przedłużają znacząco życie produktu a to prowadzi do spadku popytu na nowe gadżety co również nie jest na rękę producentowi.

Muszę przyznać że ja również wpadłem w mały amok aktualizacji i przerzuciłem się na system rozwijany przez społeczność i jak wiadomo nie ma róży bez kolców. Oczywiście teraz mogę usunąć co mi się żywnie podoba, popsuć wszystko na ponad sto sposobów i poczucie że uwolniło się urządzenie jest całkiem przyjemne jednak jakość rozwiązań pozostawia nieco do życzenia. (co nie dziwi bo jednak społeczność tworzą najczęściej ludzie którzy zajmują się tematem mocno hobbystycznie). Mimo wszystko całość jest warta zachodu bo skutkiem ubocznym jest spora dawka wiedzy którą bądź co bądź przyjmuje się nijako przy okazji, a wiadomo że tego nigdy za wiele. Nawisem mówiąc platforma Android zwyczajnie fascynuje i nie pozwala przejść obojętnie obok kolejnej nawet małej nowinki, sądzę że iOS od Apple zaczyna mieć wreszcie poważnego konkurenta co dobrze wróży nam odbiorcom technologii 🙂